Vlastnosti medu

Manuka med rozhodne nemusíte kupovať u nás. Jediné čo nás mrzí, je keď zákazník nakúpi Manuka med, ktorý má s pravým Manuka medom spoločný akurát tak názov a  podobnú cenu. Ak sa budete držať nasledovných troch pravidiel, tak svoje peniaze vymeníte za produkt, ktorý by z nášho pohľadu mal mať doma každý, komu záleží na zdraví. 

 

Ak máte teda záujem o kúpu Manuka medu s garantovanými vlastnosťami, ktoré ho preslávili po celom svete, rozhodne vám odporúčame pred kúpou skontrolovať nasledovné tri základné body.

  

1.         BALENÝ A OŠTÍTKOVANÝ NA NOVOM ZÉLANDE

Na produkte zabalenom na Novom Zélande sa nachádza nápis:

100% PURE NEW ZEALAND, alebo 100% PURE NZ

Vzhľadom na to, že nie všetky Manuka medy vykazujú výnimočnú aktivitu a na Novom Zélande sú kritéria na označovanie a kvalitu medu najprísnejšie je to jednoducho nejistejšia voľba. A to netvrdíme, že všetky medy finálne balené mimo NZ musia byť zlé, ale keď sa na to pozriete aj z iného pohľadu. Kúpili by ste si napríklad bryndzu balenú v inej krajine? Tento bod teda považujeme za vybavený. :) Poďme ďalej.

 


 

2.         Otestovaný na obsah metylglyoxalu (MGO)

Manuka med musí prejsť (metylglyoxalovým) testom,  ktorý potvrdzuje obsah kľúčovej látky - metylglyoxalu. Metylglyoxal je zložka, ktoré mnohé Manuka medy na trhu neobsahujú, preto vždy hladajte aj vyjadrenie je obsahu na balení medu.

Označenie MGO garantuje skutočný obsah prírodnej látky metylglyoxal v mede, ktorá robí tento med tak výnimočným oproti bežným medom. Správny výber Manuka medu s obsahom MGO je teda kľúčový. Konverzná MGO tabuľka asociácie UMF, ak by ste kupovali UMF med bez vyjadrenia MGO na obale.

Aké testy "navyše" robí Manuka Health? 

 


 

3.         Zároveň je balenie medu označené RMP číslom

Dodatočnou zárukou je aj RMP číslo na štítku, ktoré udeľuje novozélandská vláda;  konkrétne: RMP: MHNZ8. Manuka Health zároveň na každom mede udáva Batch number - číslo šarže, ktoré predstavuje kontrolný záznam novozélandskej vlády, ktorý odkazuje na aktuálny úľ,  jeho lokalizáciu a proces balenia na Novom Zélande.

 

Manuka medy na našej stránke vždy garantujú skutočný obsah látky, ktorá zabezpečuje vlastnosti medu, ktoré ako kupujúci očakávate.

Keď sa rozhodnete pre Manuka med z našej ponuky, možete si byť istý, že kupujete Manuka med v najvyššej kvalite.

 


 

Podrobnejšie informácie pred 1. kúpou Manuka medu

 


 

ŠPECIFIKÁCIE ORIGINÁLNEHO MANUKA MEDU

 

Ministerstvo pre primárne priemyselné odvetvia (MPI) Nového Zélandu špecifikovalo 6 charakteristík, ktoré musí od januára 2016 Manuka med zabalený na Novom Zélande spĺňať na to, aby mohol mať označenie „Manuka“ na etikete.

 

1. Obsah metylglyoxalu

100mg/kg medu je vedcami odporúčaná minimálna koncentrácia pri ktorej boli zaznamenané výnimočné vlastnosti Manuka medu 

 

2. Jemne jantárové sfarbenie 

 - podľa špecifikácie MPI je to 62mm Pfund a viac

 

3. Elektrická vodivosť medu 347-867 μS/cm 

 - vypovedá o vysokom obsahu minerálnych látok.

 

4. Špecifickú chuť 

 - minerálnu,veľmi jemne horkastú

 

5. Špecifickú vôňu 

 - po otvorení Manuka medu by ste mali bez problémov v miestnosti cítiť jeho špecifickú arómu

 

6. Obsah peľu z Manuky

 

Celé znenie dočasných pokynov (pdf dokument) ohľadne označenia a štítkovania Ministerstva pre primárne priemyselné odvetvia (MPI) sú prvým krokom v procese nastavenia štandardu označovania Manuka Medu v zmysle monoflorality a v priebehu výskumného procesu sa dané kroky budú aktualizovať a sprísňovať.

 


 

Všetko čo potrebujete vedieť o kvalite Manuka Health medov

 Kľúčové body vyššie uvedených pokynov:

  • Výrobcovia nesmú hlásať o terapeutických účinkoch medu
  • Vyhlásenia typu neperoxidová aktivita (NPA); peroxidová aktivita (PA); celková účinnosť (TA alebo TPA) resp. slovo „aktívny“ by malo zo všetkých štítkov a označení zmiznúť. Tento zákon však nemá dosah na medy balené mimo Nového Zélandu.
  • Manuka MUSÍ obsahovať chemické označenie látky metylglyoxal (MGO) na štítku
  • Uvedený obsah MGO musí zotrvať v mede počas celej doby skladovania

Ďalšie parametre, ako napr. farba, chuť a vôňa, sa rovnako používajú na určenie pravosti MANUKA MEDU spolu s potvrdeným monoflorizmomu peľu.

 

Idem nakupovať

 

Chcem si vybrať z najpredávanejších