Dávkovanie a časté otázky

ÚVOD O MANUKE Dávkovanie a časté otázky

Manuka med nie je liek, ale celosvetovo obľúbená potravina.Prečo je to tak je možné zistiť v recenziách na našej stránke, alebo na internete.


Ako čo najefektívnejšie dávkovať Manuka med a pre ktorý sa rozhodnúť?


Na podporu imunity

Odporúčame siahnuť po mede s označením MGO100+  alebo MGO250+. Jedna lyžička denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom.

 

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. Lyžička denne resp. podľa potreby. Zo skúseností mamičiek môžeme potvrdiť, že deti sa samé na Manuka med pýtajú, lebo im chutí :) Med nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov/1 roka.

 

V prípade zdravotných ťažkostí

Treba si uvedomiť, že Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. Je to dar prírody. Na základe recenzií vieme, že mnohí ľudia Manuka medom podporujú liečbu či už vážnejších alebo menej závažných zdravotných ťažkostí - od boľavého hrdla, cez  žalúdočné problémy až po ekzémy. V týchto prípadoch odporúčame nasledovné dávkovanie:

 

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať nalačno ráno 2-3 čajové lyžičky, alebo 1 čajovú lyžičku 2-3 krát denne vždy pol hodinu pred jedlom alebo pitím. Dávkovanie môžete zvýšiť podľa chuti.

Vyšší MGO faktor = vyšší obsah jedinečnej látky, a preto pri zdravotných ťažkostiach odporúčame siahnuť po MGO400+ alebo MGO550+ .

 

Med môžete nanášať priamo aj na pokožku a nechať pôsobiť kľudne aj celú noc. Je taktiež vhodný aj ako prísada do jedla, nápojov, vlažných čajov. Med neodporúčame vystavovať vysokým teplotám.

 

1. Čím sa mám riadiť pred kúpou pravého Manuka medu?

2. Môže Manuka med užívať každý?

3. Prečo je Manuka MGO™ med výnimočný?

4. Pri akých problémoch by som mohol Manuka MGO™ med najlepšie otestovať?

5. Môžem Manuka med považovať za liek?

6. Pre aký MGO™ faktor sa rozhodnúť a čo znamená jeho označenie?

7. Viete mi zaručiť, že mi Manuka med pomôže?

8. O aký Manuka med sa jedná, ak má označenie UMF, Active a iné?

 1. Čím sa mám riadiť pred kúpou pravého Manuka medu?

  • Označenie medu: MGO

MGO je ochranná známka a hlavné kritérium, ktoré potvrdzuje pravosť Manuka medu. Hovorí o obsahu metylglyoxalu v kilograme mede. Aj spoločnosti, ktoré doteraz značili svoj med označením UMF, musia od januára 2016 na svojich obaloch udávať čiselné vyjadrenie MGO.

  • Označenie "100 % Pure New Zealand (NZ)” značí, že med bol finálne zabalený na Novom Zélande.
  • Med je v špeciálnom plastovom obale

Samozrejme platí pravidlo, aby sme nekrivdili certifikovaným medom v skle, že pokiaľ by na mede bolo označnie MGO™, malo by to byť v poriadku.

  • Všetky medy v našej ponuke spĺňajú kritériá A keďže nie sme v pozícii, kedy silou mocou chceme, aby ste si med kúpili od nás, radi vám pomôžeme a v prípade nejasností poradíme ako si správny med vybrať či už u nás, alebo u iného predajcu.

 


 

2. Môže Manuka med užívať každý?


Problém pri používaní Manuka medu môže nastať pri ľudoch alergických na včelie produkty. V tomto prípade je nevyhnutné použite medu konzultovať s doktorom. Svetová zdravotnícka asociácia zároveň neodporúča med ako taký(nielen Manuka med) pre deti do jedného roka.


V prípade diabetikov si je potrebné uvedomiť, že koncentrácia cukru v mede je 70g/100g medu. Konzumáciu akéhokoľvek medu odporúčame konzultovať diabetológom.


Používanie medu počas tehotenstva je na každej z vás. Z tohto pohľadu nevidíme rozdiel medzi tým našim slovenským a Manuka medom.

Názory na použitie medu v tehotenstve sa líšia. Našli sme články, kde med neodporúčajú počas tehotenstva, ale aj články kde v použití nevidia problém.

Rozhodnutie je teda na vás, alebo vám odporúčame poradiť sa s vaším lekárom.

Nasledovné odkazy sme pripravili aby ste sa mohli rozhodnúť na základe vlastného uváženia. (Nám osobne sa páči odkaz na modrykonik.sk :)


 

3. Prečo je Manuka MGO™ med výnimočný?

 

Manuka med s označením MGO™ je jednodruhový a zároveň jediný druh medu, ktorého obsah prirodzene tvoriaceho sa metylglyoxalu je niekoľko násobne vyšší v porovnaní s bežným medom. Manuka med, ktorý pochádza z novozélandského kríku Manuka, je jedinou 100% prírodnou potravinou, ktorá má efekt priamo spojený s prítomnosťou metylglyoxalu. Výsledkom 30 ročného výskumu je fakt, že práve metylglyoxal je najdôležitejšia zložka, ktorá stojí za výnimočnosťou Manuka medu.

 


 

4. Pri akých problémoch by som mohol Manuka MGO™ med najlepšie otestovať?

 

a. Kašeľ a príznaky chrípky, bolenie v krku

b. Zažívacie ťažkosti

c. Žalúdočné vredy (Helikobakter pylori), syndróm dráždivého čreva (IBS), zápcha a hnačka

d. Kožné problémy

 

Upozornenie! Majte však na pamäti, že Manuka med by nemal byť považovaný za liek alebo jeho zástupcu.


 

5. Môžem Manuka med považovať za liek?


Rozhodne nie. Manuka med nepatrí ku žiadnej skupine liekov alebo ich náhrad. Vďaka svojim vlastnostiam je považovaný za funkčnú potravinu.

"Potravina môže byť považovaná za funkčnú, ak bol dostatočne preukázaný jej priaznivý vplyv na jednu alebo viac telesných funkcií okrem primeraných výživových účinkov na zdravotný stav a/alebo zníženie rizika ochorenia. Funkčné potraviny musia mať charakter potraviny a ich priaznivý vplyv sa musí prejaviť už pri konzumácii množstva odpovedajúceho bežnej potravine. Nie sú to pilulky alebo iná forma bežných liečiv, ale tvoria súčasť normálnych potravín."

 6. Pre aký MGO™ faktor sa rozhodnúť a čo znamená jeho označenie?


Manuka MGO™ medy sa vyrábajú a predávajú vo viacerých variáciách založených na množstve metylglyoxal v ňom. Číselné údaje uvádzané na obaloch Manuka medu MGO™ predstavujú koľko mg metylglyoxalu sa v 1 kg mede nachádza. Čím vyššia hodnota látky sa v mede nachádza, tým je Manuka med vzácnejší. Napríklad označenie MGO™ 400+ znamená, že koncentrácia metylglyoxalu v mede je minimálne 400mg/kg.

 7. Viete mi zaručiť, že mi Manuka med pomôže?

 

Nevieme. Vieme len toľko, že vám ho úprimne odporúčame vyskúšať.

Máme zákazníkov, ktorí med používajú pri bolesti hrdla a kupujú faktor MGO™ 250+. Dá sa povedať, že sú mu verní a neskúšajú nič viac a nakupujú ho pravidelne. Na druhej strane máme zákazníkov, ale aj priateľov, ktorí si zakúpili aj vyšší faktor, no nepociťovali, že im pomohol natoľko, aby ho mali pre prípad nutnosti v zásobe. Rozhodnutie či urobíte objednávku je na vás. Ak máte pochybnosti či med kúpiť, alebo nie a potrebujete poradiť zavolajte 0907 210 280, alebo napíšte info@liekymanebavia.sk. Sme tu pre vás.

 


 

8. O aký Manuka med sa jedná, ak má označenie UMF, Active a iné?

 

Manuka medy s označeniami ako UMF, NPA, ktoré nájdete v rôznych bio obchodíkoch aj na Slovensku, momentálne negarantujú presný obsah metylglyoxalu.

Špeciálne by sme upozornili na medy označované Active, ktoré majú svoju antibakteriálnu aktivitu založenú na báze peroxidu vodíka a nie na báze methylglyoxalu, a teda pripomínajú bežne dostupné slovenské medy.

Medy označované TA (napr. TA25) sú výsledkom kombinácie peroxidačnej a neperoxidačnej aktivity, čo osobne je pre nás dosť nejasné.

 

Jedine označenie MGO (alebo MG) na balení medu garantuje zákazníkovi skutočný obsah látky, ktorá zabezpečuje vlastnosti medu, ktoré kupujúci očakáva.Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2017 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu