Stručne a jasne o kvalite a označení MGO™ Manuka medov Manuka Health New Zealand

ÚVOD O MANUKE Manuka MGO™

Manuka med v plnej kráse

 

Čo robí Manuka med MGO™ tak výnimočným

 

Novozélandský Manuka med je považovaný za jednu z najviac cenených prírodných potravín sveta.


Vedecké výskumy potvrdili, že metylglyoxal (MGO) je jednou z kľúčových zložiek vytvárajúcich sa v Novozélandskom Manuka mede. Metylglyoxal sa vo vysokých množstvách tvorí len v niektorých Manuka medoch a je zodpovedný za špeciálne vlastnosti, ktoré medu zabe

 

V porovnaní s ostatnými svetovo testovanými medmi sa obsah methylglyoxalu v bežných medoch pohybuje v koncentrácii od 0 do 5mg/kg.

 

 Potenciál vytvorenia metylglyoxalu 
 Manuka medy 0 - 800+ mg/kg
 Iné medy 0 - 10 mg/kg

 


Nie všetky Manuka medy sú si rovné

Metylglyoxal sa v Manuka mede vytvára v závislosti od lokality a počasia.

 

Práve preto v Manuka Health testujú a certifikujú každý jeden Manuka med na obsah MGO. Týmto zákazníkom zabezpečujú 100%-tnú istotu, že dostanete to za čo si zaplatíte. Čím vyšší obsah MGO, tým je Manuka med vzácnejší aj vzhľadom na výsledky laboratórnych testov.

 

 MGO Manuka med 

 Minimálny garantovaný 

 obsah metylglyoxalu 

 MGO™ 30+  30 mg/kg 

 

 MGO™ 100+  100 mg/kg 

 minimálny

 MGO™ 250+  250 mg/kg   stredný
 MGO™ 400+  400 mg/kg    vysoký 
 MGO™ 550+  550 mg/kg   extra vysoký 

 


MGO™ Manuka med - Vedecký systém kvality

Thomas HenleSpoločnosť Manuka Health New Zealand je jedným z najväčších vývozcov týchto vysoko kvalitných medov. Je vedeckým lídrom a priekopníkom v oblasti výskumu metódy MGO™ . Ako prvá zaviedla obchodné označenie kvality medov Manuka , ktoré je založené na metóde  merania methylglyoxalu - MGO™ (od roku 2008). Spoločnosť mala vplyv na vedecké a administratívne práce súvisiace  s kvalitou medu Manuka nielen na Novom Zélande ,ale aj vo svete.


Presný a spoľahlivý spôsob rozlišovania výnimočnosti Manuka medov na základe obsahu metylglyoxalu MGO™ je založený na prelomovom vedeckom výskume nemeckého vedca Dr. Thomasa Henleho, ktorý so svojimi študentami objavil nevídane vysoký obsah tejto prírodnej zložky.

 


Výhody systému označenia MGO™ Manuka medu 

Vedecký   

Presný a spoľahlivý systém certifikácie Manuka medov na hladinu metylglyoxalu, kotrý sa dá overiť v akomkoľvek laboratóriu. Manuka med MGO 400+

Overený

Každá šarža MGO™ Manuka medu je testovaná a certifikovaná, čo zaručuje minimálnu hladinu metylglyoxalu, ktorá je jasne uvedené na balení.

Zrozumiteľný

Manuka med MGO™ 400+ znamená garanciu minimálneho obsahu 400mg metylglyoxalu na kilogram Manuka medu.

     


Preukázaná kvalita, ktorej môžete dôverovať


Manuka Health laboratóriumManuka Health New Zealand testuje každú šaržu Manuka medu na zabezpečenie najvyššej možnej kvality a čistoty medu, ktorá je zabezpečená najmodernejšou technológiou na spracovanie medu v priestoroch továrne v Te Awamutu na Novom Zélande.


Komplexný systém zabezpečuje možnosť sledovať Manuka med od včelára až po regál v akomkoľvek kúte sveta. Zároveň všetky zložky, ktoré sú použité v celej rade produktov Manuka Health New Zealand, musia spĺňať prísne normy kvality a bezpečnosti, aby sa zabezpečilo udržiavanie vlastností bioaktívnych zlúčenín.


Spoločnosť Manuka Health je zároveň členom asociácie UMFHA združujúcej certifikovaných producentov Manuka medu pod licenčným číslom 1074.


 


Testovacie parametre MGO Manuka medu

Methylglyoxal

Kľúčová zložka manuka medu Prirodzene sa vytvárajúca zlúčenina, ktorá sa vo vysokých množstvách nachádza len v niektorých novzélandských Manuka medoch.

DHA (Dihydroxyacetone)

Kľúčová zložka manuka med Prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina, ktorá sa v tak vysokých množstvách nachádza len v nektári Manuka kvetov a mede z nich. Je to prekurzor Metylglyoxalu a preto jej obsah v mede je priamo spojený s potenciálom vytovrenia MGO v danom mede.

HMF (Hydroxymethylfurfural)

Parameter kvality

Zlúčenina HMF je produkovaná pri rozklade cukru a je to parameter, ktorým sa dá určiť čerstvosť medu a to či bol zahriaty. Predpisy špecifikujú, že HMF by nemalo byť vyššie ako 40 mg / kg.

Aktivita enzýmu diastázy

Parameter kvality

Diastáza je prirodzene sa vyskytujúci enzým v mede a jeho aktivita je kvalitatívnym parametrom, ktorý sa používa na stanovenie, či bol med počas spracovania a skladovania zahrievaný. Predpisy špecifikujú minimálne množsvto 8 Shadeho jednotiek, aby sa med mohol považovať za prírodný.

Mikro-bakteriálnosť

Parameter kvality určuje čistotu medu

Chemické zvyšky

Parameter kvality určuje čistotu medu

 

Zistilo sa, že obsah metylglyoxalu sa dá v Manuka mede ovplyvniť zahrievaním medu, čo je pre Manuka Health neprípustná praktika. Na potvrdenie, že med nebol zahriaty sa používa test na obsah látky HMF, ktorý zároveň vypovedá o veku medu a test aktivity enzýmu diastázy, ktoré absolvuje každá šarža medu spracovaného v Manuka Health. Ukážkové testy medu nájdete na konci tejto stránky.


Vyrobené a zabalené na Novom Zélande

Garancia najvyššej kvality - ako ju posúdiť?

 

Kvalita

 

Dohliada sa na procesy dodávateľských reťazcov od včelárstva až po fľaškovanie?

Kontroluje značka (spoločnosť) teplotu medu počas spracovania?

Má značka prísne protokoly na testovanie kvality, programy na sledovanie šarží?

Značí sa hladina metylglyoxalu na výrobkoch danej značky?

Je značka 100% novozélandského pôvodu? ... je med zalievaný do nádob na Novom Zélande?

Je táto značka trvale udržateľná a vykazuje najlepšiu starostlivosť o včely?

Stupeň    

MGO

Metylglyoxal (MGO) a dihydroxyacetón (DHA) sú zlúčeniny určujúce stupeň (kategórie) Manuka medu – používajú ju tri najväčšie novozélandské spoločnosti na výrobu Manuka medu; pre spotrebiteľov slúži ako základný parameter pre výber hodnotného medu. Podľa tohto parametru sa hodnotí Manuka med pri obchodovaní (kategorizácia hodnoty)

 

vs. peľ

Peľová analýza- determinant kvetinového pôvodu.

 

vs. NPA

Peroxidová aktivita (alebo neperoxidová aktivita NPA) bola zakázaná v nariadení o vývoze z Nového Zélandu v roku 2014 vládou NZ MPI * Manuka med fľaškovaný v NZ nebude obsahovať popis výhod ani označenie aktivity / antibakteriálnych kvalít.

Pôvod  

Je váš Manuka med originálny novozélandský Manuka med?

Je fľaškovaný na Novom Zélande?

(alebo v sudoch dodaný do zámoria a je možné, že sa fľaškoval či zmiešal vplyvom benevolentnejšej legislatívy danej krajiny ohľadom balenia medov?)

Spĺňa usmernenia pre export Manuka medu z NZ? (čo je nepravdepodobné, pokiaľ nebol balený v NZ)

 

Manuka Health so svojim dlhodobo udržateľným zdrojom medu z úľov v odľahlých a nedotknutých oblastiach Nového Zélandu ponúka jeden z najlepších Manuka medov a každé balenie Manuka medu je vystopovateľné v celom procese od úľa až po regál v obchode.


Zistite viac o konkrétných MGO™ faktoroch


Najpredávanejšie produkty


Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2018 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu