Opaľovací krém SPF50+ Skinnies CONQUER Pro Performance Sungel 100ml

Dátum spotreby: 3.2024

Opaľovací krém Skinnies Conquer SPF 50+ so 4 hodinovou vodeodolnosťou je inovatívny krém bez obsahu vody, určený pre akýkoľvek typ pleti. Pokožke poskytuje vysokú ochranu proti UVA a UVB lúčom a k tomu všetkému neštípe v očiach a na krk, tvár a uši stačí objem veľkosti hrášku.

Položka bola vypredaná…
štandardná cena: 45 € –86 % 6 €
Dostupnosť: Vypredané
Kód: 765
Opaľovací krém SPF50+ Skinnies CONQUER Pro Performance Sungel 100ml
Opaľovací krém SPF50+ Skinnies CONQUER Pro Performance Sungel 100ml
45 € –86 %

Podrobný popis

Krk tvar uši ruka plus favikony

Tento opaľovací gél je špeciálne vyvinutý na použitie pri outdoorových a vodných aktivitách. Skinnies CONQUER je odolný proti vode až 4 hodiny, ani sa nestiera pri potení. Vďaka unikátnemu priehľadnému zloženiu na báze organogélu nezanechávajú produkty Skinnies biely film a gél sa prispôsobí priamo tónu vašej pleti.

Opaľovací krém je obohatený o prírodný manukový olej z Nového Zélandu, ktorý pokožku ošetruje a vyživuje.

Skutočná revolúcia vo vašej ochrane pred slnkom!

Hlavné benefity:

 • Ľahko sa rozotiera a pracuje s tónom vašej pleti
 • Vydrží 5-krát dlhšie ako bežný opaľovací krém
 • Vhodný pre tehotné ženydeti od 3 mesiacov
 • Odolný voči vode4 hodiny
 • Vhodný na tvár aj telo
 • Bez parabénov, konzervačných látok, alkoholu a parfumu
 • Určený najmä pre outdoorové a vodné aktivity
 • Opaľovací krém, ktorý nie je riedený vodou
 • Zloženie ohľaduplné ku koralovým útesom
 • Netestovaný na zvieratách
 • Vegánsky

Bezvodá technológia Skinnies Organogel™ vytvára na pokožke okamžitú číru vrstvu, ktorá drží UV filtre na mieste dlhšie a neodparuje sa z pokožky, keď sa potíte. Vyrobené z prírodného novozélandského oleja Manuka pre výživu pokožky.

Športový opaľovací krém SPF50+ Skinnies Conquer with Manuka Oil splnil tvrdenie na štítku SPF a požiadavky na širokospektrálnu ochranu v testovaní spotrebiteľov z roku 2020.

Aktívne zložky: Uvinul A Plus, Bemotrizinol, *Octocrylene (5%), Zinc Oxide. 

Neaktívne zložky: Bentonite, Butyloctyl Salicylate, Coco-Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Diisopropyl Adipate, Isopropyl Palmitate, Propylene Carbonate, Stearalkonium Hectorite, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Triacontanyl PVP, Leptospermum Scoparium Oil (manuka oil).

*Octocrylene je substituovaný akrylát a používa sa ako svetelný stabilizátor, UV absorbér a UV filter v kozmetických výrobkoch a výrobkoch osobnej starostlivosti.

V júli 2022 SCCS Scientific Committee on Consumer Safety potvrdili svoje stanovisko k oktokrylénu. Vzhľadom na obavy súvisiace s jeho potenciálnymi vlastnosťami narúšajúcimi endokrinný systém dospel SCCS k záveru, že oktokrylén je bezpečný ako UV filter v koncentráciách do 10 % v kozmetických výrobkoch, ak sa používa jednotlivo.Oktokrylén sa považoval za bezpečný aj pri kombinovanom použití opaľovacieho krému alebo mlieka, spreja s pumpičkou na opaľovanie, krému na tvár, krému na ruky a rúžu v koncentrácii do 10 % (v súlade so súčasnými obmedzeniami). VVBS - Qualified validation/verification bodies však dospel k záveru, že oktokrylén v koncentráciách 10 % alebo vyšších v spreji na ochranu proti slnečnému žiareniu nie je bezpečný na kombinované použitie. V takýchto výrobkoch sa výbor domnieva, že oktokrylén je bezpečný, ak jeho koncentrácia nepresahuje 9 % pri použití spolu s krémom na tvár, krémom na ruky a rúžom s obsahom 10 % oktokrylénu.

SCCS uviedol, že „hoci z niektorých štúdií in vivo existujú náznaky, ktoré naznačujú, že oktokrylén môže mať endokrinné účinky, dôkazy v súčasnosti nie sú dostatočne presvedčivé na to, aby umožnili odvodiť špecifický toxikologický východiskový bod súvisiaci s endokrinným systémom na použitie pri hodnotení bezpečnosti“

Hoci bola hlásená kontaktná senzibilizácia na Octocrylene, počet hlásených prípadov alergickej kontaktnej dermatitídy sa zdá byť zanedbateľný vzhľadom na rozšírené používanie tejto zložky.

Zdroj: https://criticalcatalyst.com/octocrylene-restriction-in-cosmetic-products-placed-in-the-european-union/

Dermatológovia odporúčajú, aby sa oktokrylénu vyhýbali tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo kožné problémy, ako je rosacea alebo ekzém. Toto odporúčanie nám príde rozumné a v prípade, ak máte takéto starosti, odporúčame vyskúšať minerálne opaľovacie krémy Earth's Kitchen alebo Savvy Touch, ktorý je s konzistenciou bežných SPF krémov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: