Manuka med dávkovanie

Manuka med nie je liek, ale celosvetovo obľúbená potravina.Prečo je to tak je možné zistiť v recenziách na našej stránke, alebo na internete.

 

Ako čo najefektívnejšie dávkovať Manuka MGO™ med a pre ktorý sa rozhodnúť?

 

Na podporu imunity

Odporúčame siahnuť po mede s označením MGO 100+  alebo MGO 250+. Jedna lyžička denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom.

 

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. Lyžička denne resp. podľa potreby. Zo skúseností mamičiek môžeme potvrdiť, že deti sa samé na Manuka med pýtajú, lebo im chutí :) Med nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov/1 roka.

 

V prípade zdravotných ťažkostí

Treba si uvedomiť, že Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. Na základe recenzií vieme, že mnohí ľudia Manuka medom podporujú liečbu či už vážnejších alebo menej závažných zdravotných ťažkostí - od boľavého hrdla, cez  žalúdočné problémy až po ekzémy. V týchto prípadoch odporúčame nasledovné dávkovanie:

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať nalačno ráno 2-3 čajové lyžičky, alebo 1 čajovú lyžičku 2-3 krát denne vždy pol hodinu pred jedlom alebo pitím. Dávkovanie môžete upraviť podľa chuti.

Vyšší MGO faktor = vyšší obsah jedinečnej látky, a preto pri zdravotných ťažkostiach odporúčame siahnuť po MGO 400+ alebo MGO 550+. Ak by ste chceli vedieť ako vyšli testy, ktoré potvrdili špeciálne vlastnosti Manuka medu v laboratórnom prostredí odporúčame článok, ktorý zhodnocuje výsledky z akreditovaného laboratória Eurofins v Piešťanoch.

 

Med môžete nanášať priamo aj na pokožku a nechať pôsobiť kľudne aj celú noc. Je taktiež vhodný aj ako prísada do jedla, nápojov, vlažných čajov. Med neodporúčame vystavovať vysokým teplotám.