Bezlepkové medovníčky

ÚVOD BLOG RECEPTYBezlepkové medovníčky

Vianoce. Čistá pohroma pre každú gazdinku - začiatočníčku. Bezstarostné detské časy v kuchyni, kedy bolo našou úlohou len koštovať mamkine koláče, musíme vymeniť za zodpovednú rolu pani kuchárky, resp. pekárky. Aj by sme obetovali zopár hodín vykrajovaním a zdobením. Aj by sme pretrpeli nekonečné umývanie riadu, ale chvalabohu nám počas toho hrajú koledy. Lenže ako vykonávať všetky tieto príjemné, či menej príjemné vianočné činnosti, keď nevieme ako na to ? Napokon začínate uvažovať, že sa jednoducho vyhnete pečeniu a vyčiarknete rodinnú tradíciu zo svojho diára.

Nebojte sa, spolu to zvládneme! Spolu prekvapíme našu staršiu generáciu novým bezlepkovým receptom na medovníčky. Uvidíte, zamilujete sa do nich. Len je v tom malý háčik. Pečte totiž s láskou, pre vašich blízkych, dobrých kamarátov, skvelých partnerov, pre úžasné deti alebo len tak pre seba. Pretože sa máte rady a chcete raz za rok odmeniť vaše chuťové poháriky, ktoré odolávali nástrahám takmer celý rok... 

  

Ihneď mäkké bezlepkové medovníčky

Čo budeme potrebovať? 

  • 300 gramov bezlepkovej múky Promix UNI
  • 120 gramov práškového cukru
  • 50 gramov rozpusteného masla
  • 2 vajcia
  • 2 lyžice medu MANUKA
  • 1 lyžička sódy bikarbóny
  • ½ lyžičky mletej škorice
  • 1 vajce ( na potretie ) 

Ako budeme postupovať?

 

Múku s cukrom preosejeme. Zamiešame sódu bikarbónu a mletú škoricu. Pridáme med, vajcia a roztopené maslo (ideálne izbová teplota). Rukami vypracujeme cesto. Cesto by malo držať pekný tvar, ak sa ešte stále lepí, pridajte viac múky. Z hotového cesta spracujeme do menšej „gule“, ktorú dáme do mikroténového igelitu a necháme v chlade (ideálne v chladničke) odpočívať min. 24 hod. Cesto rozvaľkáme (0,5 cm hrúbka) a vykrajujeme rôzne tvary. Ja som vykrajovala srdiečka, hviezdičky a kruhy rôznych tvarov. Medovníčky pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov po dobu 20 až 25 minút. Na plechu nezáleží. Dôležité je, aby bol vystlaný papierom na pečenie.

 

Približne by vám malo vyjsť z 1 dávky cesta asi 20 - 30 ks medovníčkov.

 

Dobrú chuť, želáme :-)

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2021 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu