Pôvod Manuka medu

ÚVOD O NÁS MANUKA HEALTH Pôvod Manuka medu
  • Fauna a flóra sa na Novom Zélande vyvíjala v izolácii od okolitého sveta po dobu viac než 80 miliónov rokov, pričom obsahuje najvyšší výskyt bioaktívnych látok na svete.
  • Spoločnosť Manuka Health sa môže pýšiť svojim prínosom týchto jedinečných produktov na celosvetový trh a je verná svojim štandardom a hodnotám vo včelárstve, zbere medu a jeho následného spracovania.
  • Pri spracúvaní materiálu nepoužíva spoločnosť žiadne chemické látky, využíva iba horúcu vodu na prečistenie. Do prostredia spracúvania medu sa tak nedostávajú žiadne agresívne chemické čističe.
  • Systém čistenia horúcou vodou je navrhnutý tak, aby sa dbalo na maximálnu recykláciu vody. Ak je to možné, voda sa dá znovu použiť pri výrobe či recyklácii, v skladoch či kanceláriách.
  • Spoločnosť Manuka Health sa snaží zužitkovať všetky materiály a čo najmenej zasahovať do jedinečného a krásneho prostredia, v ktorom má to privilégium pracovať.


Systém starostlivosti o včely


Systém starostlivosti o včely dostal v roku 2011 cenu Univerzity Massey za nové objavy a zavedenie hospodársky i ekologicky udržateľnejšie postupy v oblasti včelárstva. Ocenenie vyjadruje vďaku chovateľom a rodinám, ktoré sa aktívne zúčastňujú pri vývoji nových postupov a technológií, pričom ich uplatňujú vo vlastnom chove, ktorý tak posúvajú na vyššiu úroveň.


Ostrovy Nového Zélandu vznikli už pred 80 miliónmi rokov kedy sa oddelili od Austrálie a dnes tieto dve krajiny delí 2000 kilometrov oceánu.


Lesy pokrývajú veľkú časť pôvodne vidieckych oblastí na Novom Zélande. Vďaka miernemu podnebiu a extrémnej izolovanosti sa ostrov môže pýšiť jedinečnou faunou a flórou. Z 2000 druhov pôvodných rastlín sa 1500 druhov nenachádza nikde inde na svete. Zdá sa, že druhy stromov a rastlín, ktoré sa zachovali boli zdrojom bioaktívnych látok, ktoré predlžovali život opeľovačom (vtáci, hmyz), od ktorých závisela ich existencia. Vtáky a hmyz mali týmto spôsobom zaistenú budúcnosť a ich počet rástol.


Maoriovia prišli na územie Nového Zélandu v roku 700 n.l. Ako prví objavili blahodarné účinky novozélandských rastlín a morských živočíchov tvoriacich základ tradičnej maorskej medicíny „Rongoa Maori“, ktorá sa praktizuje dodnes. Osadníci z Európy prišli na Nový Zéland na začiatku 19. storočia a ich príbytky sa často nachádzali ďaleko od lekára. Čoskoro aj Európania objavili zázračné účinky maorského liečiteľstva a novozélandských rastlín.


Boli to práve títo prví osadníci ostrova, ktorí začali s chovom včiel zberajúcich nektár z pôvodných lesov a najmä z obrovského množstva krov rastliny Manuka. Včely zbierali peľ, aby tak mohol vzniknúť Manuka med, ktorý poskytuje liečebné účinky všetkým.


Profesor Peter Molan z Univerzity Waikato sa začal o Manuka med zaujímať už pred 30 rokmi a svojim výskumom dokázal, že med potláča širokú škálu patogénov vrátane baktérií odolným voči antibiotikám.

 « Zabezpečenie kvality  história Manuka Health »

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2020 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu