SPRÁVNY VÝBER MANUKA MEDU

Pravý Manuka med MGO


Manuka Health  New Zealand ako jeden z lídrov v spracovaní Manuka medu dodržuje najprísnejšie opatrenia, ktoré zabezpečujú kontrolu od včelieho úľa cez proces výroby až po umiestnenie produktov na trh.

 

Označenie MGO garantuje skutočný obsah prírodnej látky metylglyoxal v mede, ktorá robí tento med tak výnimočným oproti bežným medom. Správny výber Manuka medu je teda kľúčový. 

 

 

Keď sa rozhodnete pre Manuka med z našej ponuky, možete si byť istý, že kupujete pravý Manuka med, lebo bol:

 

1.         BALENÝ A OŠTÍTKOVANÝ NA NOVOM ZÉLANDE

Na produkte zabalenom na Novom Zélande sa nachádza nápis:

100% PURE NEW ZEALAND, alebo 100% PURE NZ

 

Ak sa Manuka med vyexpeduje z Nového Zélandu, no zabalí a oštítkuje sa v inej krajine, nemožno za týchto podmienok zákazníkovi resp. maloobchodníkovi poskytnúť žiadnu záruku, čo vlastne kupujú v pohári s nápisom Manuka. Veľa krajín povoľuje zmiešanie medu z rôznych krajín, čo znamená, že pohár Manuka balený mimo hranice Nového Zélandu by mohol napríklad obsahovať prímesi medu z iných krajín.

 


 

2.         OZNAČENÝ MGO, alebo MG

Manuka med musí prejsť (metylglyoxalovým) testom,  ktorý potvrdzuje obsah účinnej látky - metylglyoxalu. Metylglyoxal je zložka, ktoré mnohé Manuka medy na trhu neobsahujú. 

 3.         RMP číslo

Dodatočnou zárukou je aj RMP číslo na štítku, ktoré udeľuje novozélandská vláda;  konkrétne: RMP: MHNZ8. Manuka Health zároveň na každom mede udáva Batch number - číslo šarže, ktoré predstavuje kontrolný záznam novozélandskej vlády, ktorý odkazuje na aktuálny úľ,  jeho lokalizáciu a proces balenia na Novom Zélande.

 

Manuka medy na našej stránke vždy garantujú skutočný obsah látky, ktorá zabezpečuje vlastnosti medu, ktoré ako kupujúci očakávate.


ŠPECIÁLNA POZNÁMKA :  

Ak sa manuka med vyexpeduje z Nového Zélandu, no zabalí a oštítkuje sa v inej krajine, nemôžeme za týchto podmienok zákazníkovi resp. maloobchodníkovi poskytnúť ŽIADNU ZÁRUKU, čo vlastne kupujú v pohári s nápisom manuka. Máme zato, že väčšie množstvá manuka (aj keď v perfektnej kvalite pri expedovaní z Nového Zélandu) po dodaní do destinácie podliehajú zákonom na balenie a štítkovanie patričnej krajiny.

Veľa krajín povoľuje zmiešanie medu z rôznych krajín, čo znamená, že pohár manuka balený mimo hranice Nového Zélandu by mohol obsahovať prímesi medu z iných krajín. 

Vrelo odporúčame vyhnúť sa chybe pri kúpe pravého manuka a zaobstarať si výrobok balený a oštítkovaný na Novom Zélande, pretože sa dá ľahko a okamžite vypátrať pôvod a zaručiť najvyššia kvalita.

 

VIAC O TESTOVANÍ MANUKA HEALH MEDOV

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2023 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu