Boli sme svedkami lásky

Pridané: 21.08.2017
|
Prečítate za 2 min.

Teda ešte stále sme. Aj vy ste.

Sobotná letná klasika pre ľudí okolo tridsiatky: svadba kamošov (prípadne tá svoja).

 

Scenár býva s malými obmenami dosť podobný: dámsky účes, super šaty, selfiečka, kvety, obálka s euráčmi, vreckovka do kostola, „polievka je málo slaná“, príhovor, „nie, nejdem chytať kyticu“, kapustnica, zákusky a jeme piate cez deviate, „hlávku sťať či vienok sňať“, boľavé nohy po polnoci a mužské „neboj, nemiešam :)“

Minulú sobotu išlo o svadbu nášho najlepšieho kamoša Duška. S výnimočnou ženou Lily si povedali „áno“.  A ja som šťastná za všetky okamihy, ktoré z tejto svadby naozaj urobili krásny „love event“,  no vypichnem aspoň tri:

 

Svadobčania z celého sveta a my

1) Maroš sa zhostil role „svedok“ po prvýkrát v živote a keďže sa obrad konal v kostole, tak sme si dopredu zopakovali ako sa prežehnať. Maroško verí v lásku, v dobro, vo vyšší zmysel nášho bytia, no oficiálne to Bohom nenazýva a formálna katolícka viera nie je jeho šálka kávy že vôbec. O to viac bolo pre mňa milým prekvapením, že keď išlo o to, že má „požehnať láske“ jeho dvom kamošom a to v kostole, tak to vôbec neriešil ani on, ani pán farár a všetci zúčastnení boli spokojní, že sa to udialo v takomto zložení. A pán farár už má zálusk na manuka medík :) 

 

2) Lily a Duško spolu veľa pocestovali, aj polovicu sveta :), žili a pracovali v rôznych štátoch, a preto nechýbala ani Indka Simka, ktorá počas čepčenia bola oblečená v kroji, Kanaďan tancujúci na ľudovky a slovenský hit Horehronie od Kristíny dostal aj kamošov z Malajzie.

A sťažovali sa, že niečomu nerozumejú, že im nechutí kapustnica? No nie :), lebo ako kofola deklaruje, keď ju miluješ, nie je čo riešiť.

 

3) A stretla som veľmi zlatý párik dvoch príjemných, zrelých, úspešných mužov. Sedeli za našim stolom. Len pre predstavu, kresťan a moslim, Európan a Aziat a spoločný jazyk angličtina. Ale to, čo z nich vyžarovalo najviac, bola úprimná láska a nie rozdiely. Tu sa definitívne prekonali hranice konvenčnosti.

 

A hoci to môže znieť pateticky, no táto svadba mi to opäť potvrdila, LOVE IS IN THE AIR kdekoľvek sa pozriete. Stačí sa rozhodnúť lásku vidieť a prijať. Tak vám to zo srdca prajem!

A Duškovi a Lily veľa medových manželských chvíľ. Veď aj oni sa na záver svadby s nami všetkými lúčili medovými balíčkami s medovinou, medovníčkom a slovenským medom

 

PS: Keď som zbadala toho svojho po litri (a viac) vína ako sa v plavkách v jazere na „plošine“ snaží odpáliť 20kilový ohňostroj ako nočné prekvapenie, tak som vedela, že lepšie to dopadnúť nemohlo :) Žije! ..a pre všetkých, ktorých ľúbi, urobí čokoľvek.  


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2021 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu