Ako som sa vyzdravela

Pridané: 02.08.2016
|
Prečítate za 2 min.

Opäť som to podchytila na začiatku a nezostala som „týždeň na lôžku“.

Narovinu, keď okolo mňa lieta väčšia koncentrácia bacilov ako zvyčajne, na mňa sa to proste nalepí. No tým, že starnem (a zároveň „múdriem“), tak už to nie je tak ako kedysi na intráku, že „počkám do rána, to prejde“ alebo „hneď po škúške pôjdem do lekárne“ alebo „dám si čaj a bude dobre“. Jednoducho, neznášam pocit choroby, bolesti hrdla a plného nosu a keď pocítim prvotné príznaky chrípky, nádchy a prechladnutia, idem na to (nečakám do rána a vstanem aj z postele).

Tak ako deň pred festivalom Pohoda tento rok. „No výborne, prvýkrát idem na tento ospevovaný event a ja som sa musela stretávať s Peťou, keď kašle a bolí ju hrdlo..“ Neva, lebo môj overený recept zabral ako vždy:

ZOOM ZDRAVIA S MANUKA MEDOM

  • hneď otváram Manuka med 400+ a dám si plnú lyžičku
  • počkám 5 minút a už aj otváram Manuka pastilku s propolisom, na horkastú chuť som si už zvykla. Pastilku nechrúmem, nechávam ju voľne rozpustiť v ústach. Ak  doma nemáme otvorené pastilky, tak si dávam na cmúlanie Cyclopower.  
  • Maroška poprosím nech kúpi zázvor a urobí mi čaj. Áno, aj keď je vonku 35 stupňov.
  • bolesti hrdla sa u mňa spájajú s nádchou, a preto moja „kúra“ obsahuje aj jeden nezvyčajný krok a to „šnupanie medu“. Neverila som vlastným ušiam, keď mi naša zákazníčka približne rok dozadu povedala, že ona si aplikuje Manuka med do nosných dierok. Tak robím to aj ja. Používam na to paličku do uší a poriadne med potiahnem. Štípe to. Dosť. Snažím sa hneď nesmrkať a chvíľu to nechať pôsobiť.
  • psychicky sa ubezpečujem, že už to iste zaberá
  • procedúru „med - pastilka - čaj“ opakujem ešte 3krát vrámci dňa. Med do nosa 2krát za deň.

Na druhý deň už takmer nepociťujem žiadne zapálené hrdlo a ani plnú nosnú dierku (zlepšenie približne o 80%). Pre istotu sa však ešte držím pôvodného plánu a idem si svoje z predchádzajúceho dňa. Tretí deň už len jedna - dve pastilky a hrdo vyhlasujem: som zachránená. Opäť som to podchytila na začiatku a nezostala som „týždeň na lôžku“.


Došla som k pojmu „ZOOMujem svoje zdravie“ resp. študujem ho zblízka. Niekedy priam na dotyk:). Je oslobodzujúce vedieť ako a čo u mňa zafunguje. Nielen Manuka med, ale aj iné potraviny, ktoré prijímam. Rešpektujem svoje telo a zároveň robím veci, ktoré kŕmia aj moju dušu.


...aby sme „ZOOM“ nepoužívali len na smartfóne či foťáku :-)

Sladký a zdravý deň,
Veronika


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

Posledný komentár k Ako som sa vyzdravela

vložiť nový komentár
03.08.2016 pridal marosinko
Krasny clanok. A s tou aplikaciou medu do nosa je to az neuveritelne, no kazdy, kto naberie odvahu skusit to pochopi, ze priroda to vsetko vie vybavit za nas. :)
Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2022 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu