4 dôvody pre prírodnú kozmetiku

Pridané: 01.08.2016
|
Prečítate za 3 min.

My už vieme svoje. Aj vy by ste mali :-)

prírodná manuka maska

Prečo sa odhodlať na zmenu konvenčnej kozmetiky a používať prírodné prípravky starostlivosti o pleť?

 

Konečne sme sa dočkali toho, že kedysi typické „umelé“ prípravky (čistiace a hydratačné krémy, šampóny, dokonca opaľovacie krémy či dezodoranty) sa teraz dajú kúpiť v 100% prírodných verziách. Neustále naberajú na popularite a my vieme čo je za tým.

 

Zozbierali sme pre Vás 4 kľúčové dôvody, o ktorých by ste mali vedieť.


#1 Pri použití prírodných prípravkov starostlivosti o pleť existuje oveľa menšia pravdepodobnosť podráždenia pleti či výskytu kožných problémov

Bežné prípravky starostlivosti o pleť prekypujú chemikáliami a konzervačnými látkami, ktoré s ľahkosťou podráždia, poškodia a vysušia pokožku. Hlavným dôvodom je pôsobenie chemických látok obsiahnutých v prostriedkoch starostlivosti o pleť, ktoré zbavujú pokožku jej prirodzenej mastnoty. Na druhej strane prírodné produkty nahradia tieto chemikálie prírodnými alternatívami, ako napr. esenciálnymi olejmi, rastlinnými olejmi, ovocím, cukrami a soľami, ktoré pleť upokojujú a zjemňujú. Skvelá správa pre ľudí, ktorí majú suchú a citlivú pleť, akné, potničky, ekzém či lupienku.

 

#2 Vašej pokožke nanesenie chemických látok neprospieva... nehovoriac o celom organizme

Pokožka sa svojou funkciou podobá skôr špongii než stene. Ak je pokožka vystavená pôsobeniu určitej látky, časom vzniká tendencia absorpcie tejto látky do tela. Jednotlivé chemické zložky, ktoré sa v prípravkoch na pleť zvyčajne nachádzajú, sú v povolených hodnotách, avšak denne použijeme viac takýchto výrobkov, čím organizmus vystavujeme agresívnemu toxickému útoku. Obzvlášť problematickou skupinou chemikálii sú parabény, ktoré preukázateľne napodobňujú estrogén, čím narúšajú hormonálnu rovnováhu ľudského tela. Parabény sú spájané s rakovinou prsníka a reprodukčnými poruchami. Mnohé chemické zlúčeniny, ktoré sa bežne vyskytujú v prípravkoch starostlivosti o pleť, sú považované za karcinogény a spájajú sa so stavmi, ako je astma, problémy s plodnosťou, cukrovka a neurologické poruchy. Okrem toho, syntetické chemické látky majú tendenciu poškodiť prirodzenú vláčnosť Vašej pokožky, preto je pokožka náchylnejšia na absorpciu toxínov - a to aj zo samotných prípravkov na pleť aj zo znečisteného ovzdušia – pokožka je viac vystavená riziku vzniku bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií.

 

prírodná kozmetika

#3 Prírodné prostriedky starostlivosti o pleť môžu byť dokonca prospešné; fakt, že sú len „neškodné“, nestačí

Príroda je úžasná v tom, že nám poskytuje všetko, čo potrebujeme pre zdravý život. Prírodné prípravky starostlivosti o pleť obsahujú viac vitamínov, minerálov, antioxidantov a živín napr. omega-3. Prírodné prostriedky sú preto to najlepšie, čo viete dopriať Vašej pleti. Pleť má vysokú absorpčnú schopnosť a prospešné živiny sa vstrebávajú do tela a podporujú zdravú funkciu orgánov, funkčnosť buniek, imunitný systém a trávenie. Tieto zdraviu prospešné látky nahrádzajú a obnovujú prirodzenú mastnotu a vláčnosť Vašej pleti a chránia pokožku pred poškodením znečistením a infekciami.


#4 Lepšie pre vás, lepšie pre planétu

Je zrejmé, že prírodné produkty sú predsa len prijateľnejšie voči životnému prostrediu. Ak sa stane, že prírodný produkt stečie z Vášho tela do vody, existuje menšia pravdepodobnosť, že by sa touto látkou poškodil zdroj vody a oceány - tieto látky pochádzajú z prírody. To nemôžeme povedať o väčšine bežných, kozmetických, prípravkoch starostlivosti o pleť. Ako príklad môžeme uviesť mikroguličky, ktoré nedávno zahviezdili v správach, pretože sa dokázalo, že výrazne poškodzujú život morských živočíchov. Tieto malé plastové guľôčky sa zvyčajne nachádzajú v pílingoch, avšak nie sú biologicky rozložiteľné; ak sa dostanú do oceánu, ostávajú tam, dostávajú sa do tráviaceho traktu rýb a absorbujú sa inými morskými živočíchmi. Prírodné pílingy a výrobky pre čistenie pleti obsahujú soľ alebo mikročastice z mletých orechov alebo orechových škrupín, preto nie sú škodlivé pre životné prostredie. Navyše značky, ktoré vyrábajú prírodné produkty majú lepšie zvládnuté postupy udržateľnosti produkcie, často používajú organické látky a väčšinou odmietajú testovanie na zvieratách.

 

Ak sa zaujímate o to, aké prírodné prostriedky starostlivosti o pleť sú v ponuke, pozrite si variabilitu prírodných výrobkov u nás a vyberte si Vášho miláčika. Nie je nutné podstúpiť dramatickú zmenu celého spôsobu ošetrenia pleti. Stačí zmena niekoľkých prírodných produktov. Vaša pleť sa vám poďakuje.


Skúste Manuka kozmetiku.


 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2022 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu