Ako sme boli „hostesky“

Pridané: 27.04.2016
|
Prečítate za 2 min.

Viac o tom ako dopadla naša prvá ochutnávka v obchode...

V piatok 22.4. sme si vyskúšali ako je to byť promotérmi. Fuuu. Chcela som to v skratke, ale nedalo sa, proste veľa dojmov.

 

ochutnávka Manuka meduObaja vieme rozprávať (a veľa:)), no typickými predajcami nie sme. Rozhodnutie ísť na 3 hodinky do obchodu v Bratislave (Freshlandia – Central) za stolík, kde budú vystavené naše produkty, sme urobili vcelku jednoducho, reku veď ľudia budú mať možnosť spoznať čo je kvalita z Nového Zélandu. Keď sa blížila tretia hodina a my sme mali začať našu Manuka ochutnávku (rozumej proaktívne osloviť návštevníkov obchodu, aby vyskúšali unikátnu chuť Manuka medu, čo sme nikdy predtým nerobili), nejak sme sa neboli vo forme. Obaja sme mali oblečené zelené tričko a podľa mňa sme podvedome chceli touto farbou upokojiť najmä seba :)) Ľudia začali chodiť. A my sme teda skúšali nejaké tie formulky, ktoré som si pamätala zo sales školení (začínať otázku negatívne „Nechceli by ste...“ je vopred prehra, takže inak). Po prvej hodinke z nás opadol ten kŕč a napodiv to išlo dobre. Začali sme byť autentickí, tak ako sme pri našich stálych klientoch z eshopu. Nikdy nič netlačiť, len informovať! Dosť pekné percento (odhadom 20%) z tých, ktorí ochutnali a dozvedeli sa zaujímavosti od nás, aj na pokladni platili za Manuka medík.

 

Málo ľudí sa usmieva. A keďže my prirodzene áno, tak to nejak automaticky fungovalo. A ľudia sa začali pýtať aj sami: ako sme sa k tomu dostali, ako jeme tento zázrak my a či sme partneri :). Dostali sme aj farmaceuta :) Z rozhovoru s ním sme mali asi najlepší pocit, lebo bol otvorený, priateľský a hlavne človek a nie nadčlovek.. Takých sme tam stretli tiež, samozrejme. Ale meniť ľudí nebudeme, nechceme, to sa ani nedá. 

 

Po 18:00 totálne vyšťavení sme si dali pusu a high five a povedali: „Balíme“. Pani z Freshlandie, že kde sa ponáhľame, že show must go on. Zlatá. Ona je riadny predajca, už má zvládnuté asi všetky povahy zákazníkov. Tak sme jej povedali, že nabudúce, ale už aj s našimi promotérkami :-) Týmto nezabudnuteľným zážitkom sme dospeli k tomu, že hľadáme k nám posilu, ktorú si za jej prácu budeme nesmierne vážiť!

 

Požiadavky na vysokoškoláka, ktorý bude náš parťák:

-          bude sa cítiť 100% príjemne pri proaktívnom oslovení

-          je prirodzené slniečko

-          bude veriť tomu, čo má na stolíku

 

Ak poznáš správnu osobu, daj nám prosím vedieť.

 

Tvrdo pracovať na niečom, čo nás nezaujíma, sa nazýva stres. Tvrdo pracovať na niečom, čo milujeme, sa nazýva vášeň.

 

Krásny medový deň!

Veronika


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontakt Info Predajne


0907 210 280


pondelok - piatok 

8:00 - 17:00


Alebo použite

Kontaktný formulár

Kontakt

Ako nakupovať

Doprava a platba

Vernostný program

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov

Mapa stránky

Zoznam predajní

 

 

Distribúcia:

Manuka Health môže

vyčarovať úsmev

aj vašim zákazníkom

Copyright 2012 - 2020 © Certifikovaný Manuka MGO™ med z Nového Zélandu